حیدر پذیر
حیدر پذیر

حیدر پذیر

90

   

  دکتر حیدر پذیر متولد سال ۱۳۴۷ در شهر کازرون استان فارس است و دکترای افتخاری خود را از دانشگاه می کی موتوی ژاپن دریافت کرده است.دکتر حیدر پذیر متولد سال ۱۳۴۷ در شهر کازرون استان فارس است و دکترای افتخاری خود را از دانشگاه می کی موتوی ژاپن دریافت کرده است.آقای پذیر زنبورداری را از سال ۱۳۶۰ به صورت حرفه‌ای شروع کرده است. زنبورداری شغل آبا و اجدادی خانواده پذیر بوده و او این حرفه را از پدر خود آموخته است.

  حیدر پذیر عسل پذیر

  با این حال علاوه بر آموخته‌های تجربی او در دوره‌های تخصصی پرورش ملکه و تولید ژل رویال هم شرکت کرده است.تلاش‌های فراوان دکتر پذیر باعث شده است که او تا کنون بارها به عنوان زنبوردار نمونه شهرستان کازرون و چندین بار به عنوان زنبوردار نمونه استان فارس و یک بار هم به عنوان زنبوردار نمونه کشوری انتخاب شود.آقای پذیر ۱۲۰۰ کندو دارد و به طور معمول هر سال از هر کندو ۲۵ کیلو عسل طبیعی برداشت می‌کند. او علاوه بر عسل محصولات دیگری مانند ژل رویال و گرده گل و زهر زنبور عسل که کاربرد دارویی دارد نیز تولید می‌کند.

  عسل طبیعی شیراز کازرون
  او در محدوه جغرافیایی گسترده‌ای زنبورداری می‌کند ولی به طور معمول در تابستان منطقه همدان و در زمستان منطقه کازرون یا جنوب کشور را برای استقرار زنبورستان خود انتخاب می‌کند. در بهار هم معمولا زنبورستان را به مناطقی در استان خوزستان و یا لرستان کوچ می‌دهد. در منطقه همدان گشنیز و آویشن، در منطقه فارس گل کنار و سدر و در منطقه خوزستان گل‌های کلزا گل‌های غالب هستند.

  عسل حیدر پذیر شیراز عسل طبیعی

   

  خود آقای پذیر یک فروشگاه دارد که محصولات خود را در آن به صورت خرده به فروش می‌رساند. البته گاهی هم به صورت عمده محصولات خود را به شهرهای تهران، اصفهان و مشهد ارسال می‌کند.آقای پذیر برای کنترل بیماری‌های زنبور از داروهایی استفاده می‌کند که کاملا ارگانیک باشند تا بتواند اطمینان داشته باشد که استفاده از آن‌ها اثر بدی روی زنبورعسل و مهمتر از آن روی محصولات تولید شده نمی‌گذارد.

   

  زنبورداری عسل طبیعی