مجتبی جوشقانی
مجتبی جوشقانی

مجتبی جوشقانی

90

  مجتبی جوشقانی یکی از حرفه ای ترین زنبورداران هانیلی است و متولد شهر تهران است. مجتبی تحصلات خود را در رشته مهندسی برق در گرایش مخابرات و کارشناسی ارشد خود را در گرایش کنترل تمام کرده است.

  به گفته خودش از سال 86 که زنبور را شناخته است مشاهدات و مطالعات شخصی و ترجمه مقالات به روز از منابع آموزشی معتبر خارجی باعث شده است که زنبورداری را به عنوان شغل اصلی خودش انتخاب کند.

  زنبوردار هانیلی مجتبی جوشقانی

  محتبی هیچ مدرک رسمی ندارد ولی مطالعات زیادی که داشته از وی یک زنبوردار حرفه ای ساخته در حدی که به زنبوردارهای دیگه مشاوره هم میدهد.

  مجتبی در حال حاضر 105 کندوی مدرن دارد و به طور متوسط در سال از هر کندو 7 الی 8 کیلو عسل طبیعی برداشت می کند.

  کندوهای مجتبی جوشقانی هانیلی

  محصولاتی با قابلیت صادرات
  عمده محصولات مجتبی در حال حاضر به کشورهای سوئیس، آمریکا، پاکستان و قطر صادر میشه.

  کندوهای مجتبی در منطقه بوئین زهرای استان قزوین مستقر هستند و در فصل بهار به منطقه خرقان ساوه کوچ داده می شود و مجدد در تابستان به بوئین زهرا برگردانده می شود.

  از ابتدای سال 98 مجتبی یک فروشگاه در تهران هم راه اندازی کرده است و بخشی از عسل خود را از طریق این فروشگاه به دست مشتریان خود می رساند.

  بخش زیادی از مشتریان مجتبی افراد و موسساتی هستند که در طی مطالعات و جلسه های تحقیقاتی در حوزه عسل با مجتبی آشنا شده اند و مشتریانی مثل بیمارستان های کودکان و آزمایشگاه های تحقیقاتی مواد غذایی از مشتریان ثابت عسل  مجتبی هستند.

  در تولید عسل مجتبی از هیچ داروئی استفاده نمی کنه و فقط در مواقع محدود برای کنترل بعضی بیماری های خاص زنبورعسل از اسید اگزالیک و استیک (عسل موجود در سرکه) و سیاه دانه استفاده می کند.

  مجتبی تولید عسل طبیعی رو راحت تر از عسل تغذیه ای می دونه و در عین حال باور داره که طعم بی نظیر و علاقه مشتری به خرید رو افزایش میده و تبلیغات گرم و سینه به سینه ای که اتفاق میفته فروش رو راحت تر میکنه.

  به گفته خود مجتبی مشتری های عسل وی مشتری های خاصی هستند که کیفیت و سلامت محصولات غذایی براشون در اولویت هست.