محمد حسن زاده
محمد حسن زاده

محمد حسن زاده

86
 • اسفراین, خراسان شمالی, ایران
 • هنوز امتیازی دریافت نکرده است.

  محمد حسن زاده متولد 1360 در شهر اسفراین است، اسفراین یکی از شهرهای جنوب شرقی خراسان شمالی است و در بعضی مناطق آن طبیعتی بکر و دست نخورده وجود دارد.

  محمد دیپلم علوم انسانی دارد و زنبورداری را از سال 1389 از پسرعمه اش یاد گرفته و علاوه بر آن مطالعات زیادی هم داشته و یک زنبوردار خود آموخته به حساب می آید و در هیچ دوره زنبورداری تا کنون شرکت نکرده است.

  زنبوردار اسفراین
  علاقه زیاد به زنبورداری باعث شده محمد زنبورداری را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کند و با تلاش زیاد تعداد کندوهای زنبورعسل خود را به 200 کندو رسانده است.
  او در هر سال بسته به وضعیت آب و هوا و طبیعت حدود 5 الی 15 کیلو عسل از هر کندو برداشت می کند.

  محدوده زنبورستان محمد در منطقه ساریگل خراسان شمالی است و در روستای قلعه سفید است که از مناطق بکر رشته کوه های البرز محسوب می شود.
  پوشش گیاهی بسیار متنوعی در این مناطق قابل شناسایی است ولی گون کتیرا، زول زولینگ، آویشن و باریجه گیاهان غالب منطقه هستند.

  او علاوه بر عسل گرده گل هم جمع آوری می کند و جمع آوری بره موم را که یکی از محصولات درمانی زنبورعسل است از سال 1398 شروع کرده است .

  محمد علاوه بر همکاری با هانیلی به صورت عمده هم مشتریان زیادی دارد و خریداران خانگی و آشنایان هم عسل وی را هر ساله خریداری می کنند.

  آنچه که عسل محمد را از سایر زنبورداران متمایز می کند طبیعت خاص منطقه ای هست که کندوهایش را در آنجا نگه داری می کند.

  محمد به کیفیت عسل خود بسیار اهمیت می دهد و علاقه ای به فروش محصول بی کیفیت ندارد.