ایمان صیادی نژاد
ایمان صیادی نژاد

ایمان صیادی نژاد

80
  یک کیلو: 145,000 تومان فروشنده : ایمان صیادی نژاد


  ساکارز: 1.45

  رنگ: کهربایی روشن

  درجه رطوبت: متوسط رو به بالا

  عطر: خوش عطر

   

  ايمان صيادي نژاد متولد ١٣٦١ است و مدرک ليسانس علوم آزمايشگاهي تشخيص طبي دارد.

  ایمان از ازسال ١٣٩٢ زنبورداري را با دو كندو شروع كرده و الان شصت كندوی مدرن دارند البته می توانند تعداد کندوهایشان را افزایش دهند ولی فعلا به دلیل مشغله های مختلف فرصت افزایش بیشتر کندوها را ندارند و البته بر این باور هستند که تعداد كمتر كندو ولي با كيفيت تر بهتر از این است كه كلني زياد و با جمعيت كم داشته باشند.

  زنبورداری

  اصول اولیه زنبورداري را از يكي از آشنايان خودشان که اردبيلي بودند ياد گرفته اند و البته مطالعه و ديدن فيلمهاي آموزشي و شركت در كلاسهاي آموزشي و آزمون و خطا زنبورداري را عمیق تر یادگرفته اند.

  شغل اصلي آقای ایمان صیادی نژاد كارشناسی آزمايشگاه تشخيص طبي است كه چهارده سال در اين حوضه مشغول اند.

  دوره توليد ژله رويال و زنبوردرماني را زير نظر استاد حسين يگانه از اساتید مطرح زنبورداری به پایان رسانده اند.

   

  ميانگين برداشت عسل آقای صیادی نژاد از هر کندو پانزده الي بيست كيلو است كه البته بسته به شرايط آب و هوايي گاها متفاوت است. در فروردين و ارديبهشت زنبورها را در مرزن آباد نگه ميدارند كه در جاده كرج چالوس هست و از خرداد ماه زنبورها را به اطراف روستاي زيباي دلير از توابع مرزن آباد و استان مازندران ميبرند.

  مكاني كه آقای صیادی نژاد کندوهایشان را نگه می دارند خط بين منطقه جنگلي و كوهستان است و به گونه اي است كه زنبورها هم ازشهد درختان جنگلهاي بكر هيركاني مثل نمدار،شاه بلوط،ممرز،كرات،… و گل هاي گياهاني مثل تمشك و توت فرنگي وحشي،چوچاق و گل گاو زبان همچنين گياهان كوهي همچون آويشن و گون و خرگوشك و ترم و… استفاده مي كنند.

  آقای صیادی نژاد علاوه بر عسل بره موم، گرده گل. زهر زنبور عسل و ژله رويال هم توليد می کنند.

  گرده گل

  عسل هایی که آقای صیادی نژاد تولید می کنند بصورت عسل خالص،عسل شان،عسل شان تكه اي و عسل با موم غوطه ور بفروش ميرسد. اغلب مشتريان ایشان شامل اقوام و آشنايان و همكاران و فروشگاه هاي عسل و متخصصين طب سنتي و پزشكان مي شوند.

  ایمان صیادی نژاد براي كنترل كنه واروا و آكاراپيس از اسيد اگزاليك و اسيد فرميك استفاده مي كنند كه ارگانيك هستند و نامحلول در چربي اند بنابراين هيچگونه باقيمانده دارويي در موم و بره موم و عسل ندارند.

  براي كنترل بيماري هاي عفوني اعم از باكتري و تك ياخته ها داروها رو بصورت فرمول خاصي همراه با گرده به زنبورها می دهند كه اين امر سبب ميشه كه دارو بصورت كامل جذب بدن زنبور بشه و به هيچ وجه ذخيره نشود البته به هيچ عنوان در زمان شهدآوري زنبورها  از هيچگونه دارويي استفاده نمي كنند.

  آقای صیادی نژاد معتقدند که عسل زنبوردارهايي كه طبيعي كار مي كنند هيچ تفاوتي باهم از نظر كيفي ندارد و فقط از لحاظ رنگ و عطر كمي باهم متفاوتند كه آن  هم به خاطر تفاوت گل هاي هر منطقه است.

  امیان صیادی نژاد  بر این باور است که در شهد گياهان متفاوت تركيبات دارويي بسياري هست كه باعث شده از توليد عسل تغذيه اي (شکری) بر حضر باشند.